KONKURS “SKARBY ZIEMI”

Zapraszamy do udziału w konkursie dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej “SKARBY ZIEMI”. Konkurs organizuje portal jubilerzy.info.pl, a Szkoła Złotnictwa Xerion objęła wydarzenie patronatem honorowym.

Celem konkursu jest zapoczątkowanie współpracy między projektantami, twórcami i fotografami oraz promocja rzemiosła. Dla młodych twórców to okazja, aby się zaprezentować i nawiązać istotne dla późniejszej kariery zawodowej znajomości.

Przesłane na konkurs projekty i prace w założeniu mają uwzględniać obecność kamienia naturalnego. Inspiracją może być wszystko, co związane z Ziemią: kamienie, skały, gleba, pył, lasy tropikalne, warstwy geologiczne… Poza tym liczy się to, co dla wzornictwa najważniejsze: świeżość pomysłu, podążanie za najnowszymi trendami oraz kreatywność!

Konkurs jest nieco nietypowy, bo składa się z kilku etapów:

1) uczestnicy przygotowują projekty biżuterii dostosowane do kamieni jubilerskich, które wcześniej wybierają spośród puli przygotowanej przez organizatorów
2) projekty poddane są ocenie jury
3) kamienie są przekazywane uczestnikom, którzy następnie wykonują biżuterię (samodzielnie lub we współpracy z wykonawcą). Kiedy produkt jest już gotowy należy zrobić mu zdjęcie (i tu znowu pojawia się możliwość współpracy, tym razem z fotografem)
4) gotowe przedmioty są przesyłane na adres wskazany przez organizatora i oceniane przez jury.

W marcu 2018 r.  podczas 25. Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF w Gdańsku poznamy zwycięskie projekty. Ostateczne wyniki całego konkursu zostaną ogłoszone w czasie targów krakowskich Targów Biżuterii i Zegarków Jubinale, w czerwcu 2018.

Nagrody będą przyznawane w kilku kategoriach:
– projekt;
– produkt;
– fotografia produktu;
– zespół.

KOSZTY UCZESTNIKÓW:
Udział w konkursie jest bezpłatny, a szczegółowe informacje na jego temat znajdziecie na: